Kullanım Şartları

Değerli tüketicilerimiz ürününüzü güvenli ve uzun süre kullanabilmeniz için aşağıda belirtilen maddeleri okumanızı önemle tavsiye ederiz. Geçerli bir garanti Belgesi ibraz edilse dahi ürünün kullanma kılavuzunda yer alan ve aşağıda belirtilen hususlarda uyulmadığı takdirde garanti şartları geçersizdir. Daha güvenli bir kullanım için kullanım kılavuzunu sonuna kadar okuyunuz kılavuzda belirtilen uyarılara dikkatle uyunuz.

 

Genel Kullanım

 1. Ürünlerini işlevleri dışında kullanmaktan kaçınınız. Ürünlerin kullanım ömrü göz önüne alınarak, evde ve kapalı mekânlarda kullanılmak için tasarlanmıştır. Umuma açık yerlerde (otel, motel restoran spor kulüpleri, dernekler vb.) kullanılması durumunda kullanım ömürleri azalacaktır.
 2. Ürünün içine ve üzerine aşırı ağırlık uygulamaktan ve ürün dengesini bozabilecek ağırlıktaki cisimleri yaslamaktan kaçınınız.
 3. Kendinden yapışkanlı cisimlerin ve etiketlerin ürün yüzey kalitesinin devamlılığı için zararlı olabileceğini unutmayınız.
 4. Beşikler; aksi belirtilmedikçe hiçbir beşik modelimizde 80cm boyunu geçmiş bebeklerinizi yatırmayınız. Uyandığında çiti aşabilir, istenmeyen yaralanmalara sebep olabilir. Her beşik için uygun ölçüde yatak kullanınız. Sallanma özelliğini yitirmemesi için, içindeki toplam ağırlık 40 kiloyu geçmemelidir (aynı anda en fazla 2 bebek).
 5. Tekstil ürünleri; Yıkama talimatlarına dikkat edilmelidir. Ürün üzerinde görünen, sökülen, sarkan dikiş ve kapitone ipliklerini koparmayınız. Alt kısımdan dikkatlice kesiniz.
 6. Mobilyalar:Çok çekmeceli ürünlerimizin ürün dengesi bozulmaması için bütün çekmeceleri aynı anda açmayınız.Kapaklı ürünlerde zamanla meydana gelebilecek kapak sarkmalarında menteşeleri gevşetip kapakları yerine oturttuktan sonra tekrar sıkınız.Tekerlekli ürünleri hareket ettirmediğiniz zamanda -varsa- frenlerin kapalı olmasından emin olunuz.Ahşap mobilyaları en fazla etkileyen etkenler direkt güneş ışığı, su ve rutubettir. Ürünlerimiz; yanıcı, asitli, çizici ve sert maddelerden, aşırı sıcak, ıslak ve nemli ortamlardan, klima, kalorifer petekleri ve direkt olarak güneş ışığından uzak tutulmalıdır.
 7. Yataklar:
 8. Bazalar; baza açık iken baza emniyet kilidinin kullanılması zorunludur. Baza emniyet kilidinin kullanılmaması durumunda oluşabilecek problemden firmamız sorumlu tutulamaz. Kullanım esnasında bazayı düz bir zemine yerleştiriniz, içine hacminden büyük ve ağır malzeme koymayınız, üstüne basmayınız, amortisör ve makasların izin verdiğinden fazla açmaya çalışmayınız, açılması sırasında üzerinde yatak dışında bir ağırlık olmamasına dikkat ediniz. Bazanızı açtığınızda emniyet kilidini mutlaka takınız. Bazanın içine vücudunuzu sokmayınız, küçük yaşta çocuklarınızın baza içerisine girmelerini engelleyiniz, yavaş ve kontrollü bir şekilde açıp kapatınız. Üzerine yatak konulmuş bazanın, kendi kendine kapanması durumunda teslim almayınız.

 

Temizlik ve Bakım

 1. Kanz® Mobilya ürünlerinin temizliğinde, önerilerde bulunulan maddeleri ve metotları kullanınız.
 2. Ürün yüzeylerini kuru veya nemlendirilmiş bezle temizleyiniz.
 3. Ürününüzü kesinlikle lekeli bir şekilde bırakmayınız. Hemen hemen bütün lekeler, yeni oluştuklarında, kurumalarına fırsat bırakılmadan silinirse çıkarılır. Isı, ışık ve hava ile temas, lekeyi sabitleştirir ve çıkarılmasını zorlaştırır. En zor lekelerin bile taze iken çıkarılması kolaydır.
 4. Ürünleri temizlerken kullandığınız temizleyiciyi lekenin bulunduğu bölgeyi temizledikten sonra tüm ürüne de aynı şekilde uygulayınız, aksi takdirde temizlenen bölge kısmında leke kalmasına sebep olabilir.
 5. Kumaş üzerine dökülen sıvılara vakit kaybetmeden emici bir kâğıt ürün veya yumuşak kuru bir bezle müdahale ediniz. Fazla bastırmadan siliniz ve kurulayınız. Kurutma esnasında kumaşı direkt güneş ışığına maruz bırakmayınız.
 6. Dokuma kumaşlarda, beyaz bir bez ile ılık sabunlu suyla kumaşın dokuma yönüne silerek yapınız. Kir ve lekeleri çıkartmak için tiner, aseton, şampuan, kolonya, deterjan gibi kimyasal maddeleri ile sert sünger, fırça gibi tahribat yapabilecek maddeler kesinlikle kullanmayınız. Bu tip ürünler ağır ve telafi edilemeyecek zararlar verebilir.
 7. Krom-Nikel kaplı parçalar nemden ve asidik ortamlardan uzak tutulmalı, ara sıra kuru bir bezle silinerek parlatılmalıdır. Rengi değişmeye başlayan parçalar, toz vim ve kuru bez ile silinerek tekrar parlaklık kazandırılabilir. Parlatma tozu veya toz vim bulunmadığı durumlarda, Sodyum Carbonat ve kuru bez ile ovulmalı ve parlatılmalıdır. Bir şekilde nemli bez ile yapılırsa, muhakkak ardından kuru bezle silinmelidir.
 8. Cam - ayna gibi yüzeylerde oluşan lekeleri kuru yumuşak bir bezle siliniz. İnatçı lekeler duru sıcak suya banarak iyice sıkılmış güderi ile temizlenmelidir. Alt yüzeyde su damlacıkları kalmamasına dikkat ediniz.
 9. Verdiğimiz temizlik bilgileri tavsiye niteliğindedir. Tüm kumaşlarda ve tüm lekelerde aynı sonucu vermeyebilir. Evde temizleyemediğiniz lekeler için lütfen uzman temizlik şirketlerine başvurunuz.

 

Taşıma

 1. Ürünün uzak bir mekâna taşınması işleminde parçalarını söküp, köşeleri güvence altına alarak ve ambalajlayarak zarar görmeyecek şekilde taşınmasına özen gösteriniz.
 2. Tekrar montaj için düzgün zeminli bir mekânda ürünü yere yatırarak iki kişi ile montaj şemasındaki işlem sırasını takip ederek ve en uygun el aletleri ile yapınız.
 3. Kanz® Mobilya ürünlerini aynı mekân içinde taşırken içindeki eşyaları sökülebilen rafları ve çekmeceleri çıkarılmalı ve hareketli parçalar yukarıya bakacak şekilde en az iki kişi ile taşıyınız.
 4. Ürünün kurulduğu mekân zemin yüzeyini düzgün olmasına dikkat ediniz
 5. Ürünleri taşıma sırasında iterek hareket ettirmeyiniz.