Kanzlog » Latex Nedir
KANZLOG

Yaylı yataklar etki ve tepki süreci ile konforizasyon sunmaktadır, yani gece uyurken vücudumuz yataktan gelen tepkiye göre şeklini değiştirecektir. Ancak süngerli yataklar, yapısı itibari ile vücut ısısına göre vücut boşluklarını doldurduğu için gece uyurken dönme hareketlerini azalıcı bir etkiye sahiptir. Lateks bloklarının bağımsız hareketi sayesinde yanyana yatan iki kişi birbirlerinin hareketlerinden rahatsız olmadan uyuyabilirler. Lateks yatağında destek kapasitesi sistemi kullanılmıştır. Yatakta bulunan hava kanalları doğal klima görevi görmektedir.

Kumaş özel örgü kumaş özelliğinde olup, fermuarlı olan kılıflar yıkanabilir, diğerleri kuru temizleme yapılabilir özelliktedir. Lateks yatağın içinde yay bulunmaması nedeniyle metalden kaynaklanan manyetik alan oluşması söz konusu olmaz.

Lateks’ten yapılmış bir yatak sağlıklı ve doğal dinlenme için başlangıç noktasıdır. Uzmanlar tarafından kilolu, vücut problemleri olan (bel ağrısı, sırt ağrısı v.b.) kişilere tavsiye edilen bir yataktır. Çok sert ve yumuşak bir yatak omurgayı olması gerektiğinden farklı bir pozisyona getirir, boyun ve omuzlardan başlayarak tüm sırt boyunca, bel bölgesinde sancılara neden olur. Latex yatağın kas yapısı üzerinde rahatlatıcı ve dinlendirici bir fonksiyonu vardır.

• Ortopediktir; çökme yerine vücut şekline göre, ittirme şeklinde süspanse eder
• Boyun, bel ve sırt şekline son derece uyum sağlayarak konforlu bir uyku sağlar
• Delikli sünger yapısı ile koku yapmaz, oluşturduğu hava akımı ile doğal klimadır
• Ter emici yapısı vücudun kuru ve sağlıklı kalmasını sağlar
• Doğal bir maddedir ve uzun ömürlüdür, zamanla çökme yapmaz, çift taraflı kullanılabilir
• Doğal yapısı anti-bakteriyeldir, manyetik alan oluşturmaz, negatif enerjiyi vücuttan atar.