Garanti Şartları

Garanti şartları nelerdir ? Hangi durumları kapsar ?

 

 1. Kanz® Mobilya, üretim süreci boyunca, kullanışlı, şık, konforlu, güvenilir ve son derece kaliteli ürünler üretmek amacıyla, kaliteli malzeme, ileri teknoloji, özenli işçilik ve mükemmel tasarım için çalışır.

 2. Kanz® Mobilya’da Garanti ürünlerin normal kullanım şartlarında, zaman içerisinde doğal olarak yıpranacağını dikkate alarak, garanti süresi ve kapsamında ve garanti şartlarına uygun davranmak şartıyla, malzeme veya işçilik hataları belirlendiği takdirde devreye girer.

 3. Garanti süresi malın teslim tarihinden itibaren başlar ve mobilyalarda 2 yıl, tekstil ürünlerinde 2 yıl ve yatak ürünlerinde 2 yıl garanti vardır, garanti kapsamında değiştirilen parçanın garanti süresi; satın alınan malın garanti süresi ile sınırlı olmasına karşın, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir.

 4. Garanti kapsamına giren hasar ve/veya arızalarda herhangi bir ek ödeme yapmanıza gerek kalmadan ürününüz tamir edilir veya gerek görülür ise yenisi ile değiştirilir. Garanti kapsamında olmayan arıza / hasar tespit edilirse, ya ürün müşteriye iade edilir ya da müşteriden onay alınarak ücretli olarak onarım gerçekleştirilir.

 5. Ürün, satın alım faturasıile birlikte gönderilmelidir.Satılan mala ilişkin olarak düzenlenen faturaların ve garanti belgelerinin kopyaları veya fotokopileri garanti belgesi yerine geçmez.

 6. Ürünlerin üzerinde belirtilen kullanım talimatlarını lütfen dikkatle okuyunuz. Hatalı kullanım veya temizleme şeklinden dolayı oluşacak; yırtılma, solma, kırılma ve yıpranma gibi bozulmalar garanti kapsamı dışındadır.

 7. Aşağıda belirtilen maddelere uyulmadığı takdirde, ürün garanti kapsamı dışında tutulur;

  • Ürünün montajının, yetkili servis elemanları dışında, ehil olmayan kişilerce yapılması,
  • Ürünün montaj kılavuzuna uygun şekilde monte edilmemesi
  • Nakliye işlemi, firma sorumluluğu haricinde yapılıyorsa, bu sırada oluşabilecek diğer hasarlar,
  • Yanlış kullanım ve yanlış temizlemeden doğan hasarlar(Mobilya yüzeyinin çizilmesi, ezilmesi, darbe sonucu boyada oluşabilen hasarlar,kırılma vb. hasarlardır).
  • Kullanım kurallarına aykırı davranışlar sonucu oluşabilecek diğer hasarlar (yoğun bir şekilde güneş ışınlarına maruz bırakma vb.)
  • Ürünün yetkisiz kişiler tarafından tamirinin yapıldığının belirlenmesi
  • Ürün üzerinde imalatımız olmayan parçaların monte edildiğinin belirlenmesi ve amacının dışında kullanımı
  • Mağazaların fırsat köşesi bölümünden ve mağaza teşhirinden satın alınan ürünler genel garanti kapsamı dışındadır.


 8. Kanz® Mobilya, mağazalarında satılan ürünlerin tamamını veya bir bölümünü piyasadan kaldırma ve/veya tekrar piyasaya sürme hakkını saklı tutar.

 9. Garanti koşulları; ilgili kanun, yönetmelik ve ekonomik ömre göre belirlenmiştir.Garanti Belgesi ile ilgili olarak çıkabilecek sorunlar için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğüne başvurabilir.

  NOT:
  • Herhangi bir şekilde hasar görmüş ürünleri teslim almayınız.
  • Ürünlerin teslim ve montajını yetkili satıcılarımıza yaptırınız.
  • Onaylı GARANTİ BELGESİ’ ni ürünü teslim alırken isteyiniz ve ürünile beraber saklayınız.


 10. Beşiklerimizde 80 cm’i geçen bebeklerimizin yatırılması tavsiye edilmemektedir.

 

Servis gerektiğinde bize nasıl ulaşacaksınız?

 

Size en yakın Kanz® Mobilyamağazasına başvurun. Adres ve telefon bilgilerine Kanz® Mobilyakataloğundan veya web sitemizden ulaşabilirsiniz. Her türlü soru ve sorun karşısında Müşteri Hizmetlerimiz ( +90 212 675 20 74 - 75 - 76 ) numaralı telefonlarımızdan sizlere yardımcı olacaktır.